sfinks
Rasy kotów

Kot Sfinks – temperament, cechy

Pupile wspomnianej rasy na pewno cieszą się znaczną popularnością pośród osób lubiących ekstrawagancję. Nie ma się dziwić, koty pozbawione włosów jednym podobają się mniej a innym bardziej. Według badaczy kot sfinks jest skutkiem zmian genetycznych. W skrócie stanowią one wybryk natury. Z skrzyżowania ze sobą zwykłych czworonogów, urodziły się wspomniane właśnie łyse kocięta. Wzbudziło to duże zaintrygowanie ze strony hodowców a także chcieli oni otrzymać na osobisty użytek odmianę czworonogów nie mających okrywy włosowej.

Od wspomnianego czasu jednak w mieszaniu tych kotów, zaczęto używać między innymi rodzime koty łyse. Wykonuje się tak, z racji gdyż mieszanie ze sobą tylko kotów sfinks może powodować uszkodzenia tkanki mięśniowej kociąt. Wbrew domysłom, zwierzęta tej rasy nie sprawiają w domu wcale więcej problemów niż pozostałe koty. Ludziom wydaje się, że koty nie posiadające włosa mogą wymagać ważnych zabiegów. Nie jest to poniekąd prawda, z racji gdyż nie potrzebują one praktycznie żadnych pielęgnacji.

Kot sfinks jest kotem szczególnie intensywnie przywiązanym do człowieka. Lubi się bawić ale może wykazywać się pewnym uporem. Innym wymaganiem takiego kota, które jest większe niż w przypadku innych kotów, jest zapotrzebowanie na inny typ pokarmu a także trochę podwyższoną ciepłotę domu. Karma musi być znacznie bardziej kaloryczna, ponieważ dzięki temu pupil może zwiększyć ciepłotę własnego organizmu. Kot jakim jest sfinks powinien także unikać mocnego słońca ponieważ jego naga skóra może posiadać skłonność do poparzeń słonecznych.

Artykuł pisany na podstawie http://www.kotywatory.pl/k/sfinks/

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *