kartuski
Rasy kotów

Kot Kartuski – informacje ogólne

Odmiana tego pupila, pochodzi z terenów czarnego kontynentu. Pierwsze okazy tego wyjątkowego zwierzęcia trafiły w ręce pozostałych państw z powodu zakonników. To oni, powracając z misji, przeważnie brali ze sobą do ojczyzny, w większości wypadków była to Francja, pojedyncze osobniki. Na nieszczęście już po drugiej wojnie odkryto, że kot kartuski był niemal zupełnie przetrzebiony. Aby odratować a tym samym także odratować odmianę, pozostałe zwierzęta zaczęto parować z przedstawicielami paru odmiennych kocich odmian.

Kot kartuski należy do pupili średniej wielkości. Kocie ciało powinno być mimo wszystko umięśnione i gibkie. Z powodu często powtarzających się mieszanek tego pupila z kotem brytyjskim niebieskim, maść jego futra możliwa jest jest we wszelkich odmianach niebieskiego. Pupil Kartuski z pewnością może być doskonałym towarzyszem dla niemal każdej osoby, rzecz jasna pod warunkiem że kocha ona czworonogi i nie posiada ona na nie uczulenia. Kot Kartuski z powodu własnego opanowanego charakteru, idealnie nadaje się dla ludzi samotnych.

Na pewno zapełnią przygnębiające miesiące przygnębienia. Według wielu wielbicieli oraz właścicieli, koty wspomnianej rasy szczególnie intensywnie przywiązują się do swoich opiekunów. Nie należy więc stresować ich częstymi podróżami a także samotnością. Warto między innymi mieć świadomość iż dzięki swojej krótkiej sierści, stając się opiekunem kociaka tej odmiany, nie jesteśmy zmuszeni do ciągłego sprzątania sierści z domowych kanap a także podłóg. Dla pielęgnacji sierści, powinniśmy znaleźć kilkanaście minut na tydzień, żeby uczesać jego futerko.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Kotyrasy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *