devon
Rasy kotów

Kot Devon Rex – wygląd, budowa

Koty wspomnianej rasy wywołują wyjątkowo sprzeczne uczucia w osobach które mają je okazje widzieć po raz pierwszy. Przypominają stworzenia z innej planety bądź inne nieznane istoty. Pomimo wszystko jednak koty Devon rex zyskały także duże rzesze sympatyków, całkowicie zakochanych w takich pupilach. Pierwszy kot o charakterystycznej sierści, został znaleziony w Anglii. Jego charakterystyczne małżowiny uszne i rodzaj sierści, wzbudziły zainteresowanie w wielu ludziach, z tego powodu także postanowiono skrzyżować go z odmiennym kotem.

W efekcie pojedyncze z narodzonych z tego miotu maluchów, odziedziczyło futro falowana. Tak więc zaczął zdobywać własną popularność kot Devon rex. Zdaniem mnóstwa hodowców, koty takie dysponują niesamowitymi pokładami sił witalnych. Umieją niemal cały dzień szaleć i skakać nie wykazując sporego znużenia. Mimo własnej ruchliwości zwierzaki te intensywnie przyzwyczajają się do właściciela i pragną spędzać z nimi czas tak długo jak to tylko możliwe. Kociaki tej odmiany nie wymagają praktycznie żadnych pielęgnacji okrywy włosowej, wystarczy je jedynie wyszczotkować raz na pewien czas.

Nie przestraszmy się także, kiedy nasz zwierzak w wieku paru miesięcy ma nieco różniącą się sierść od osobników dojrzałych osobników. Spokojnie! U kociaków Devon rex proces wyrastania sierści może zajmować nawet do paru lat. Koty takie, także idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach w bloku ale i domach jednorodzinnych. Ku radości pań domu kociak tej rasy praktycznie wcale nie linieje. Istotne jest tylko aby myć kotu dobrze uszy. W innym przypadku może dojść do groźnego w skutkach zapalenia.

Artykuł pisany na podstawie http://www.kotywatory.pl/rasa-devon-rex-ciekawostki-cechy/

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Devonrex.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *