burmilla
Rasy kotów

Kot Burmilla – pielęgnacja, opieka

Kociaki najczęściej uchodzą za czworonogi zazwyczaj chodzące własnymi drogami, które nie przywiązują sporej uwagi do bliskości czy też nieobecności właściciela. Wielu ludzi kieruje się stereotypami, uważają że pupile te wcale nie przywiązują się do osób a w rzeczywistości do miejsc w których żyją. W rzeczywistości jest to po części prawda, trzeba jednak zauważyć iż są odmiany mające trochę odmienne charaktery w tym względzie. Dla osób samotnych, żyjących w pewnym odosobnieniu, na pewno trzymanie w domu takiego towarzyskiego prawie jak pies kota, jest szczególnie ważne.

Kotem doskonale nadającym się dla osób w podeszłym wieku może być kociak odmiany Burmilla. Rasa ta utworzona została stosunkowo niedawno bo w roku 1981 roku, więc można uznać ją za całkiem nowoczesną odmianę. Udało się ją otrzymać z skrzyżowania kotów odmiany pers razem z kotami birmańskimi o kolorze lilia. Kot Burmilla bez znacznych kłopotów odnajdzie się jako mieszkaniec nie tylko wsi jak a także miast. Kocie niewielkie gabaryty, pozwalają na trzymanie go również w niewielkich domach. Mimo iż ciało tego kociaka jest bardzo umięśnione, nie wykazuje on sporej chęci wspinania się na drzewa.

Taki instynkt polowania także nie jest zbyt rozwinięty porównując dla przykładu z zwierzętami ras orientalnych. Kot Burmilla może również bez znacznego problemu mieszkać łącznie z dziećmi. Jego cichy i zrównoważony charakter zdziała iż zapewne przypadnie on do gustu również większości dzieci. Rzecz jasna skoro stanie się ono dla niego delikatne. Kociaki tej odmiany kochają głaskanie oraz z przyjemnością wchodzą swoim opiekunom na kolana oczekując na głaskanie.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Catbreedselector.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *